Katalog & Broşür
  • Lord Glass, müşteri memnuniyetine ve kaliteye önem verir.
  • Silivri'deki modern fabrikamız, yenilikçi çözümler sunar.
  • Uzman ekibimizle güvenilir hizmet sunarız
  • Lord Glass, çevreci üretim süreçleriyle doğal kaynakları korur.
Türkçe Katalog English Catalog
İletişime Geç

Bize ulaşın ve kaliteli cam çözümlerinden yararlanın!

Çanta Balaban Mh. Aslangazi Sk. Altındağ, No:1/1,
34580 Silivri/İstanbul

Cama Delik Açma Nedir?

6 mm ile 100 mm çap aralığında tüm kalınlıktaki camlara delik açma işlemi gerçekleştirilebilir. Camın istenilen çap ve koordinatlara uygun olarak standart havşalı veya montaja uygun derin havşalı olmak üzere delinmesi işlemidir. Fabrikamızda yapılan delik delme işlemi bilgisayar destekli CNC makinelerde, hata payı ±0,2 mm seviyesinde tutularak otomatik olarak yapılır.

Cam kapılar, cam paneller üzerindeki vida ve kulp deliklerinin delinmesi işlemi CNC tezgahlarda gerçekleştirilmektedir. Bu aşamada, camlar farklı çaplardaki matkap uçlarıyla havşalı ve havşasız olarak delinmektedir. Özellikle, temperleme işlemine tabi tutulacak delikli cam levhalarda teknik prosedüre uyulmaktadır. Bu konuda camın kalınlığı, ebatları ve deliğin çapı dikkate alınarak, cam levhanın kenarları, köşeleri ve deliklerin birbirine göre konumları belirlenmektedir. Lord Glass Cam bünyesinde bulundurduğu delik makinası ve cnc makinası ile bu işlemi kaliteli bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Cam kapılar üzerinde menteşe ve kilit montajı yapılması amacıyla freze işlemine tabi tutularak kilit oyguları açılmasıdır. Lord Glass Cam bünyesinde bulundurduğu CNC ve Delik makinaları ile menteşe ve kilit oygularını kalite standartlarına uygun bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Cam Delme İşlemi

Genellikle, delme işleminin uygulanacağı konuma ilişkin kısıtlamalar camın kenarları, köşeleri ve diğer tüm özellikleri ile ilişkili olup,

☑ Camın tanımlanmış kalınlığına

☑ Cam plakanın boyutlarına

☑ Açılacak deliğin çapına

☑ Camın şekline

☑Açılacak deliğin sayısına bağlıdır.

Cam Delme İşlemi

Cam delme işlemi, 6 mm ile 100 mm çap aralığındaki tüm kalınlıktaki camlara uygulanabilir. Delikler, istenilen çap ve koordinatlara uygun olarak standart havşalı veya montaja uygun derin havşalı olacak şekilde açılır. Lord Glass Cam, bu işlemi CNC makinelerinde gerçekleştirir ve hata payını ±0,2 mm seviyesinde tutarak otomatikleştirir.

 

Cam Kapı ve Panellerde Delik Açma

Cam kapılar ve paneller üzerinde vida ve kulp deliklerinin açılması işlemi CNC tezgahlarda yapılır. Delikler, farklı çaplardaki matkap uçlarıyla havşalı ve havşasız olarak açılabilir. Özellikle, temperleme işlemine tabi tutulacak delikli cam levhalar için teknik prosedüre uyulur. Lord Glass Cam, delik açma işlemlerini, cam levhanın kalınlığı, ebatları ve deliğin çapı gibi faktörleri dikkate alarak titizlikle gerçekleştirir.

 

Menteşe ve Kilit Montajı İşlemi

Cam kapılar üzerinde menteşe ve kilit montajı yapılması amacıyla freze işlemi uygulanır ve kilit oyguları açılır. Lord Glass Cam, CNC ve Delik makineleriyle menteşe ve kilit oygularını kalite standartlarına uygun bir şekilde işler. Bu süreç, cam kapıların montajında sağlamlık ve işlevselliği garanti eder.

Neden Biz?

icon-img-1

İleri Teknoloji

icon-img-2

Uzman Personeller

icon-img-3

Zamanında Teslimat

X